Když je vody málo, je to problém, když jí je naopak moc, je to ještě horší. Zejména na jaře, když taje po zimě sníh na horách, často dochází k rozvodnění potoků a řek a mohou vzniknout záplavy. Nejhorší povodně u nás za poslední roky pamatujeme v roce 2002, kdy si vyžádaly celkem 17 obětí a potom v roce 2009, kdy přišlo při povodních o život 13 osob.
Kdo při povodních pomáhá
Když je povodňová pohotovost, všichni táhnou za jeden provaz a pomáhají, záchranná služba, hasiči i vojáci. Málokoho napadne, že ale i takové čistící vozy mohou přispět svou pomocí. Ne snad, že by po povodních čistily ulice, jsou ale vybaveny sacím zařízením, které může odčerpávat vodu z hloubky 6-8 metrů. Ve výbavě těchto vozů nalezneme také 50 metrů dlouhou sací hadici. Základní objem sacího vozu je 12 m3, lze k němu však připojit ještě vlek, který zdvojnásobí objem cisterny. Díky tomu mohou čistící vozidla nejen odvážet nebezpečné odpady, ale také pomáhat lidem v nouzi.
Také firma Kaiser servis disponuje sacími vozy, které se běžně používají k přečerpávání kapalných a kašovitých odpadů z odpadních jímek. Jde především o kyselé, hořlavé nebo jinak agresivní nebezpečné odpady. Nejčastěji se čerpají odpadní emulze, odpadní kyseliny a louhy, dále také ropné kaly nebo kaly z mycích linek. Čistící vozidla jsou vybavena rovněž tlakovou vodou wap s rotačními tryskami, která umožňuje dokonalého vyčištění i silně zanesených povrchů jímek či septiků.
Jaké vozy máme k dispozici
Kaiser servis má k dispozici také další vozidla, jde o vysokotlaké cisternové vozy, které jsou určeny k čištění kanalizací, jímek, tukových lapolů a znečištěných ploch pomocí horké tlakové vody. Pokud se do vody přidají odmašťovací přípravky, lze s těmito vozidly provádět čištění nádrží a jímek horkou párou, tukových lapolů i kanalizace nebo čištění přečerpávacích jímek, apod.