Příběh obyčejných kluků, kteří vybudovali odpadové impérium (+ tipy, jak ušetřit na likvidaci)

Když se řekne "odpadové impérium", většina lidí si představí velkou nadnárodní korporaci s armádou zaměstnanců a flotilou high-tech vozů. Ale příběh Kaiser servisu ukazuje, že i obyčejní kluci s velkým snem a odhodláním dokážou v tomto náročném odvětví vybudovat něco výjimečného.

Radim Opluštil a Milan Gaži začínali v roce 2002 s jednou pronajatou cisternou Tatra a velkými ambicemi. Jejich kancelář? Benzinová pumpa na okraji Brna, kde se scházeli na porady. Vybavení? Minimální. Ale měli něco, co je hnalo kupředu - vášeň pro svou práci a touhu poskytovat ty nejlepší služby v likvidaci odpadů.

A tak se pustili do díla. Každý den makali od úsvitu do soumraku, jezdili tisíce kilometrů, jednali se zákazníky, studovali legislativu. Pomalu, ale jistě získávali klienty a budovali si reputaci spolehlivé firmy, která drží slovo.

Zlomový byl rok 2003. Přijali prvního zaměstnance (který mimochodem u firmy pracuje dodnes) a vzali si první úvěr. Investovali chytře - do chemické čističky odpadních vod a zázemí. A firma začala růst jako z vody. Přibývaly zakázky, zaměstnanci, vozy. Z obratu 9,6 milionu v prvním roce se za pár let staly desítky milionů.

Dnes, po 23 letech, zaměstnává Kaiser servis více než 80 lidí a disponuje 67 moderními vozy. Z malé firmy se stala silná ryze česká společnost, která je jedničkou ve svém oboru. Radim s Milanem dokázali, že i obyčejní kluci dokážou s pílí, odhodláním a férovým přístupem vybudovat velké věci.

Jejich recept na úspěch? Tvrdá práce, neustálé vzdělávání se, sledování trendů a především - individuální přístup ke každému zákazníkovi. Chápou, že každá firma má jiné potřeby a snaží se jim své služby ušít na míru. Zároveň dbají na to, aby vše probíhalo efektivně, bezpečně a s ohledem na životní prostředí.

A teď slíbené tipy, jak ušetřit na likvidaci odpadů:

1. Třiďte důsledně. Čím lépe vytřídíte, tím levnější bude likvidace.

2. Snažte se produkovat méně odpadu. Optimalizujte procesy, používejte recyklovatelné obaly.

3. Vybírejte partnera pro likvidaci pečlivě. Nejlevnější neznamená nejlepší. Hledejte firmu, která má dobré reference a moderní technologie.

4. Plánujte dopředu. Nenechávejte likvidaci na poslední chvíli, kdy už jste v časové tísni. S předstihem se dají vyjednat lepší podmínky.

5. Komunikujte se svým partnerem. Sdílejte své plány, ptejte se na možnosti optimalizace. Firmy jako Kaiser servis vám rády poradí, jak nastavit procesy co nejefektivněji.

Příběh Kaiser servisu je inspirací pro všechny, kteří mají velký sen a nebojí se pro něj pracovat. Ukazuje, že i v tak konkurenčním odvětví, jako je likvidace odpadů, se dá uspět, pokud máte srdce na pravém místě a jdete za svou vizí. A že i obyčejní kluci dokážou velké věci, které mění svět kolem nás k lepšímu.

 

 

 

 

 

Mohlo by vás zajímat